تبلیغات
مهدی نامه - منجی گرایی در کلام استاد علی رائفی پور

منجی گرایی در کلام استاد علی رائفی پور


وقتی ادیان الهی و ادیان غیر الهی را بررسی می کنیم، ادیان الهی طبعا آنچه به عنوان ادیان ابراهیمی می شناسیم و ادیان غیر الهی مثل بودیسم، شنتوئیسم و ... یک وجه اشتراک بسیار مهم به اسم منجی وجود دارد.

ادیانی هستند که قیامت را قبول ندارد اما آمدن منجی را قبول دارند، بعد از بحث خدا دومین وجه مشترک بین تمام ادیان الهی و غیر الهی بحث منجی گرایی است.

تمام ادیان به فردی اشاره کردن که در آخرالزمان می آید و تمام مشکلات را حل می کند و پیرامون موضوع انتظار صحبت کردند. بعضی از این مباحث بسیار به هم شباهت دارد برای مثال در عرفان های سرخ پوستی و ادیانی که آنجا بودند صحبت از مردی می شود که سوار بر اسبی سفید می آید و بشریت را نجات می دهد.

از طرفی ما هر چقدر از سال دوهزار به این طرف پیش می رویم مسائل آخرالزمانی بسیار جدی تر می شود. وقتی شما به غرب نگاه کنید می بینید عموم فیلم هایی که ساخته می شود در حوزه ی آخرالزمان شناسی است. شاید به این نتیجه برسیم که آن ها منجی ما را دقیق می شناسند و یکسری اشاراتی که دارند نشان دهنده ی این موضوع است.

از سوی دیگر انقلاب ما یک انقلاب معطوف به ظهور بوده ، همان شعاری که از اول انقلاب مردم می گفتند خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما یعنی ما انقلاب کردیم که به ظهور آقا صاحب الزمان (عج) برسیم.

مرحوم عسکراولادی خاطره ای از امام نقل می کرد، می گفت من رسیدم خدمت امام گفتم برنامه ی شما چه هست؟ سر انجام این مبارزات چه خواهد شد؟ ایشان گفتند اول شاه را از کشور بیرون می کنیم، دوم حکومت تشکیل می دهیم و سوم حکومت را می‌رسانیم به امام زمان (عج).این هدف بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده، که ما در حال حاضر در انتهای مرحله ی دوم قرار داریم.

جنگ های موجود در منطقه با نگاهی آخرالزمانی شکل گرفته، گروه هایی که خودشان را نماینده ی منجی می دانند و شما مستحضر هستید که داعشی ها پرچم سیاه برداشتند و می گویند این همان پرچم های سیاه خراسان است که وعده داده شده بود، ما منتظران مهدی هستیم.

اما آن مهدی را که آن ها ترسیم می کنند چقدر با مهدی حقیقی فاصله دارد این ها بحث مفصلی است.منبع : کانال آثار استاد علی رائفی پور
طبقه بندی: مهدویت،
برچسب ها: مهدویت، منجی گرایی، منجی، امام مهدی (ع)، ظهور، Imam mahdi as،

تاریخ : یکشنبه 25 مهر 1395 | 15:49 | نویسنده : یاوران موعود | نظرات

  • paper | ایران موزه | پاپو مارکت