تبلیغات
مهدی نامه - فتنه های بزرگ

بسم الله الرحمن الرحیم


با بروز فتنه های بزرگ در زمان #امیرمؤمنان علیه السلام که در نهایت موجب شهادت آن بزرگوار و روی کار آمدن #بنی‌امیه_لعین گردید، کسانی ادعا کردند که حقیقت بر ایشان مشتبه شده است.

اینان میگفتند، ما از #عقیده_باطنی کسی خبر نداریم و نمی دانیم چه کسی در دل، مؤمن است و چه کسی کافر و فاسق؛ زیرا همگی به ظاهر، مسلمان اند. پس سزاوار است درباره آنها قضاوت نکنیم تا خدا درباره آنان داوری کند.


این طرز تلقی از مفهوم دین و دینداری در نهایت منجر به تشکیل فرقه ای گردید که امروزه آن را با نام #مرجئه می شناسیم.


شاخص ترین و بارزترین ویژگی #مرجئی ها، بی تفاوتی نسبت به بروز منکرات در جامعه اسلامی، عدم امر به معروف و نهی از منکر و اصالت دادن به پاکی دل در دین اسلام است.

در واقع #مرجئه و #خوارج دو پرتگاه دینمداری حقیقی هستند که یکی اصالت را به ایمان داده و دیگری اصالت را به عمل. یکی دین را به وادی تفریط کشانده و دیگری تا منتهی الیه افراط پیش رفته است !


متأسفانه #تفکر_مرجئی یا به عبارت امروزی آن تفکر #دلت_پاک_باشه ، در بطن بخشی از جامعه ما نفوذ کرده و بسیاری از مردم علی رغم مشاهده مفاسد بسیار، به خاطر عمق نفوذ این نوع نگرش، از نهی از منکر پرهیز می کنند و حرفشان این است که چه می دانیم که در دل افراد چه می گذرد!!!

.

عزیزان، #اسلام دین #ایمان و #عمل با هم است. یک لامپ وقتی روشن می شود که هم در سیم آن برق باشد و هم خود لامپ سالم باشد و الکتریسیته را به نور تبدیل کند !


وقتی هنرمند، بازیگر، خواننده، فوتبالیست و... تبدیل به یک الگو برای چند نسل از مردم کشور می شود و این شخص بر خلاف شرع اسلام، اخلاق و عقل عمل می کند، نمی توان به خاطر گفتن یک حرف یا انجام یک حرکت مذهبی همه آنچه که انجام داده را فراموش کنیم و بگوییم خدا از قلبش آگاه است!!!

.

خیر، اسلام دین ایمان بدون عمل و همینطور عمل بدون ایمان نیست! ایمان و عمل لازم و ملزوم همدیگرند !!


در ثانی سکوت مردم در مقابل فساد، به خاطر لعاب دینیِ برخی از اعمالِ این افراد، در نهایت باعث گمراهی و سقوط فرهنگی کل جامعه خواهد شد.


آیا شما غذایی را که بوی تعفّن می دهد می خورید و می گویید ان شاء الله که سالم است؟؟ می بینید چقدر این تفکر احمقانه است؟

.

اینها نتیجه رسوخ#تفکر_اموی در بطن #جامعه_علوی است. وقتی مردم هم خدا را بخواهند و هم خرما را، هم #اسلام_علی را بخواهند و هم #سفره_معاویه را، هم نظام را بخواهند و هم فیلمهای هالیوودی را... در نهایت به نقطه ای خواهند رسید که #مرجئه رسیدند و آن زمانی است که دیگر از اسلام چیزی برایشان باقی نمانده است !!
طبقه بندی: مقالات،
برچسب ها: فتنه های بزرگ، مقالات، Shia muslim،

تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1395 | 09:34 | نویسنده : یاوران موعود | نظرات

  • paper | ایران موزه | پاپو مارکت