تبلیغات
مهدی نامه - گزارش زنان فراری ازدست داعش ، چه گفتند؟؟

‌ گزارش زنان فراری ازدست داعش ، چه گفتند؟؟


خانواده های فراری از دست داعش در شهر تحت محاصره فلوجه گفتند که عناصر داعش برای شکنجه جسمی و روحی اهالی این شهر به فجیع ترین شیوه ها متوسل شده و از اهالی به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.


درعراق، برخی از اهالی شهر فلوجه، در استان الانبار درغرب عراق، که با کمک نیروهای عراقی از این شهر خارج شده اند، گفتند که عناصر گروه تروریستی داعش عاشق خون و خونریزی هستند و با ارتکاب فجیع ترین روش ها برای شكنجه جسمی و روانی اهالی فلوجه، موجب شده اند که صدها خانواده از این شهر فرار کنند.


یكی از زنان فلوجه كه توانسته از دست عناصر داعش فرار كند، گفت: «سه سال از سوی داعش در محاصره بودیم و زندگی سخت و نكبت باری را داشتیم. آن ها وحشی و عاشق خون وخونریزی هستند و معنای مهربانی و انسانیت را نمی فهمند».


یکی از دخترانی كه از شهر فلوجه فرار كرده است، گفت: «عناصر داعش كه همه ریش های بلند دارند، ما را در فقر و گرسنگی رها كرده اند. آن ها همه چیز را از ما گرفته و تلویزیون و موبایل را ممنوع كرده اند».


كودكی از اهالی فلوجه نیز كه با خانواده اش از دست داعش فرار كرده است، گفت: «اگر پدر و مادرم را بكشند، وقتی كه بزرگ شوم، آن ها را خواهم كشت».


در حالی که گروه تروریستی داعش به خانواده های ساكن فلوجه درباره خطر ورود نیروهای داوطلب مردمی به این شهر هشدار داده بود، اظهارات كسانی كه از شهر خارج شده اند، برخلاف هشدارهای داعش


نشان می دهد که این نیروها به اهالی فلوجه کمک و از آن ها حمایت کرده اند.


یكی از زنان فلوجه كه از این شهر فرار كرده است: «نیروهای مردمی ما را از از دست داعش نجات دادند، و راه را برای ما امن كردند. آن ها ما را به اردوگاه طارق بردند و بعد به اینجا آوردند".


یک دختر عراقی هم كه از فلوجه خارج شده است، نیز گفت: «از صبح زود خانه و كاشانه خود را رها كردیم و هیچ چیزی حتی لباس هایمان را هم با خود نیاورده ایم. اما وقتی كه به اینجا آمدیم، با استقبال نیروهای داوطلب مردمی روبرو شدیم و آن ها حمایت بی نظیری از ما كردند. برادرانم فرار كردند؛ زیرا داعش به ما به دروغ گفته بود كه نیروهای داوطلب مرمی ما را خواهد كشت، آن ها به ما دروغ گفتند و ما را ترساندند.


پس ازآنكه نیروهای امنیتی راه های خروج از شهر فلوجه را مشخص كردند، عناصر داعش سعی كردند به شیوه های مختلف از خارج شدن خانواده های فلوجه از شهر جلوگیری كنند تا قبل از فرار به مناطق دیگر از آن ها به عنوان سپرانسانی استفاده شود.
طبقه بندی: اخبار،
برچسب ها: اخبار، زنان عراقی، فرار از داعش، گزارش، Daesh، Isis، Shia muslim،

تاریخ : پنجشنبه 13 خرداد 1395 | 08:30 | نویسنده : یاوران موعود | نظرات

  • paper | ایران موزه | پاپو مارکت