تبلیغات
مهدی نامه - سبک زندگی مهدوی : قسمت اول

سبڪِ زندگےِ مهدوی


سبک زندگی چیست و سبک زندگی مهدوی چه معنایی دارد ؟


سبک زندگی یک سری قواعد و قالب‌های ذهنی، فکری و ارزشی حاکم بر رفتار و کنش‌های انسان است. سبک زندگی دینی و واقعی ما آن نیست که غربی‌ها در دوران جدید تولید کرده‌اند، بلکه روش و شیوه های زندگی پیامبر اکرم‌ (ص) است که باید بهش توجه خاصی داشته باشیم.

تعریف ساده و روشنی از سبک زندگی عبارت است از:

مجموعه قواعد و قالب هایی که با توجه به اخلاقیات، آداب، رسوم، ارزش‌ها، باورها و اعتقادیات به دست می آید و در انتخاب نوع زندگی و شکل دادن به عملکرد و رفتار، صحبت کردن، نشستن، خوابیدن، خوردن، راه رفتن، خریدن، پوشیدن، گفتگوکردن، ازدواج، تربیت فرزند، رابطه داشتن، معامله و مجادله کردن، نگاه کردن، خندیدن و... تاثیر بسزایی دارد.

بر این اساس سبک زندگی مهدوی شیوه‌ی زندگی کردن است که تجلی‌گر زندگی منتظرانه و برگرفته از الگوی جامعه مهدوی و در راستای رسیدن به جامعه موعود و آرمانی است.

در واقع باید بدانیم که سبک زندگی بر تمام مسائل زیستی هر فرد مثل خانواده، سبک ازدواج، نوع مسکن، مدل لباس، الگوی مصرف، نوع آشپزی و خوراک، تفریحات و نحوه گذران اوقات فراغت، کسب و کار، رفتار حرفه‌ای در محل کار، در دانشگاه و مدرسه، رفتار در فعالیتهای سیاسی، رفتار در ورزش و رفتارهای رسانه‌ای اطلاق می‌شود و بر نوع رفتار ما با دیگران از همسر و فرزند تا رییس و مرئوس، از پلیس و کارمند دولت، رفتارهای ما در سفر و حفظ نظافت و بهداشت، سبک رفتار با دوست و دشمن، آشنا و بیگانه همه و همه سبک زندگی ما را شکل می‌دهد.

در منابع دینی حضرت مهدی به عنوان بهترین الگوی زندگی در دوران غیبت کبری مطرح شده و سیره و شخصیت معرفی شده ایشان در احادیث به عنوان یکی از بهترین منابع سبک دینی به شمار می‌رود.


ادامه دارد إن شاء الله...

منبع :

سایت حرف آخر

طبقه بندی: مهدویت،
برچسب ها: مهدویت، Shia muslim، سبک زندگی مهدوی، امام مهدی (عج)، Imam mahdi as، Twelve imam as،

تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395 | 21:50 | نویسنده : یاوران موعود | نظرات

  • paper | ایران موزه | پاپو مارکت