تبلیغات
مهدی نامه - مهدویت : پدران درآخر الزمان چگونه اند ؟

مهدویت :

پدران درآخر الزمان چگونه اند ؟


وای بر پدران مسلمانی که چیزی از فرایض دینی رابه فرزندان خود نمی آموزند و اگـر فـرزنـدانشان پاره ای از مسائل دینی رافراگیرند, پدران آنها,ایشان را از ادای این وظیفه باز می دارند .

در حالات پیامبر(ص) وارد است روزی عده ای از کودکان در کوچه مشغول بازی بودند .پیامبر(ص )در حین عبور, چشمش به آنها افتاد و خواست نقش بسیار بزرگ پدران و مسؤولیت سنگین آنها را در رشد کودک به همراهانشان گوش زدکند .

فرمود : وای بر فرزندان آخرالزمان از دست پدرانشان، اطـرافـیـان پیامبر با شنیدن این جمله به فکر فرو رفتند .لحظه ای فکرکردند شاید منظور پیامبر, فرزندان مشرکان است که در تربیت فرزندانشان کوتاهی می کنند .

عرض کردند : یا رسول اللّه , آیا منظورتان مشرکین است؟

نـه بلکه پدران مسلمانی را می گویم که چیزی از فرایض دینی رابه فرزندان خود نمی آموزند و اگـر فـرزنـدانشان پاره ای از مسائل دینی رافراگیرند, پدران آنها,ایشان را از ادای این وظیفه باز می دارند .

اطرافیان پیامبر با شنیدن این سخن , تعجب کردند که آیا چنین پدران بی مسؤولیتی نیز هستند .

پـیامبر که تعجب آنها را از چهره شان خوانده بود ادامه داد : تنهابه این قانع هستند که فرزندانشان از مال دنیا چیزی را به دست آورند . . . . آنگاه فرمود : من از اینان و قبیل پدران بیزار و آنان نیز از من بیزارند .(1)

بـیـان : در عـصـر حاضر, دلیل دور بودن و ناآگاهی قشر عظیمی ازکودکان و نوجوانان از مسائل مذهبی , بی توجهی والدینشان به این مساله مهم است

مستدرک الوسائل , ج2 , ص62


اللهم عجل الولیک الفرج
طبقه بندی: مهدویت،
برچسب ها: مهدویت، پدران در آخرالزمان، امام مهدی (عج)، پرسش و پاسخ، Shia muslim، Imam mahdi as، Twelve imam as،

تاریخ : شنبه 8 خرداد 1395 | 17:30 | نویسنده : یاوران موعود | نظرات

  • paper | ایران موزه | پاپو مارکت